Çelik Ev

celik-ev.jpg

Eskişehir çelik ev konusunda doğru adresiniz Aktaş Çelik Prefabrik Ev istenilen ölçülerde istenilen renk seçenekleri ile üretimler gerçekleştirmektedir. Çelik evler son dönemlerde bir çok alanda daha fazla karşımıza çıkmaktadır. Çelik evler gerek çevresel gerek ekonomik bir çok sebepten sık tercih edilmeye başlamıştır. 

 

Çelik evin artılarını sayacak olursak;

 

 

  • Ekonomiktir

  • Depreme Dayanıklıdır

  • Çevrecidir

  • Kurulumu Hızlıdır

  • Dayanıklıdır

  • Esnektir

  • Yıldırıma Karşı Korur

 

Eskişehir çelik ev modelleri için sizlere bir telefon kadar yakınız. Eskişehir çelik ev fiyatları ve tüm ayrıntılar için bize sitemizin iletişim kısmından ulaşabilirsiniz. 

 

TEKNİK VERİLER

DEPREM ŞARTLARI

Etkin yer ivmesi katsayısı :Ao=0,40 (3.derece deprem bölgesi)

İKLİM ŞARTLARI

3.İklim bölgesi baz alınarak üretim yapılmaktadır.

KAR YÜKÜ DEĞERİ

80 Kg/m2 (Montaj yerine göre değişmektedir)

RÜZGAR HIZI DEĞERİ

80 km/saat

DIŞ DUVAR ISI YALITIM KATSAYISI

K: 0.45 Kcal/m²hC ( K: 0,53 W/m² K )

İÇ DUVAR ISI YALITIM KATSAYISI

K: 0.44 Kcal/m²hC( K: 0,51 W/m² K )

HAFİF ÇELİK MALZEME

Erdemir 1311 ,(ST-37 ) Standart DIN EN 10147-00 ,çinko kaplanarak galvanize edilmiş çelik kullanılmaktadır.

FIBERCEMENT YADA ÇİMENTOLU YONGA LEVHA

Yoğunluk : ~1300 kg/m³ Alev almaz (B1 DIN 4102 Part 1) Isı iletkenlik katsayısı ( λ10˚C kuru)

TAŞYÜNÜ

TS EN 13501 - 1 standardına göre A1 sınıfı Yanmaz malzeme. Veya A2 Sınıfı Yangın yükü ve yangın gelişmesine katkıda bulunmayan malzemeler.

ŞASE YÜK KAP.

200 kg/m² (iki katlı binalar için) (T.S 498'e göre hesaplanmaktadır)

ÇATI ISI YALITIM KATSAYISI

K: 0.39 Kcal/m²hC ( K: 0,43 W/m² K )

DUVAR

DUVAR KARKASI

84 mm kalınlığında proje ve statik hesaba uygun kesitte, dikmeler ve kayıtlar ile duvarlar üretilmektedir. isteğe bağlı olarak duvar kalınlığı arttırılabilir. İki- üç katlılarda 104 mm. olacaktır.

BİRLEŞİM

Tüm çelik aksamı kaynaksız sistem üretilerek, imbus yöntemde vida ve civatalar ile yapılmaktadır. Soğukta şekillendirilmiş galvaniz sac profillerden oluşan (U, C, L, Omega vs.) taşıyıcıların kullanıldığı sistemdir.

YALITIM

80mm kalınlığında knauf duvar yalıtımı veya EPS İle uygulanmaktadır.

DIŞ CEPHE KAPLAMA VE BOYA

Çelik karkas üzerine nem bariyeri ve istenildiği takdirde 11 mm kalınlığında OSB kaplaması ilave edilebilir.(Çift katlılarda zorunludur.) Osb kaplandığında ise "M" profil uygulaması yapılır.İsteğe bağlı taşonit,yalıpan kaplaması yapılabilir. Akrilik esaslı dış cephe boyası uygulanır.Dış duvar kalınlığı OSB olmadan 116 mm dir. OSB Uygulandığı taktirde Dış duvar kalınlığı 152 mm olur. İki ve üç katlılarda ise duvar kalınlığı 172 mm. olacaktır.İsteğe bağlı olarak;Dış cephede mantolama yapılabilir.

İÇ CEPHE KAPLAMA VE BOYA

Özel duvar sistemi ile birlikte alçıpanlar arası file ve alçı sıva uygulanarak estetik görünüm sağlanır. Alçı çekilmeden önce terlemeyi engellemek ve izolasyonu arttırmak için iç duvarlar profil üzerine naylon çekilir. Duvar kaplaması olarak 12,5 mm kalınlığında alçıpan (isteğe bağlı olarak yangına dayanımı yüksek pembe alçıpan) levha kullanılır.Islak mekanlarda 12,5 mm kalınlığında yeşil alçıpan levha kullanılır.Alçı çekilerek plastik boya ile boyanır. İç panel kalınlığı 110 mm dir. isteğe bağlı olarakiçduvarlarda çift kat alçıpan uygulanabilmektedir.

ÇATI

ÇATI SİSTEMİ

Standart olarak %20-%30 eğimli Beşik Çatı ve Kırma Çatı sitemleri kullanılmaktadır. Kar yükü fazla olan bölgelerde müşterinin isteğine bağlı olarak çatı eğimi arttırılabilir.

MAKAS KONSTRÜKSÜYONU

Çatı makasları,kirişler ve kolonlar özel bükümlü paslanmaz galvaniz saçdan imal edilir.Çatı sistemi proje ve statik hesaba göre çelik makas konulmakta olup makas üst yüzeyine özel şekillendirilmiş galvaniz sacdan aşıklar monte edilir. Kaynaksız ve cıvata (bulon) bağlantılı sistem ile modern üretim tesislerimizde üretilmektedir. Makas alın bölgesi dış cephe kaplaması ile kaplanmaktadır. Bina etrafı min 20 cm genişliğinde paslanmaz galvaniz sacdan şekillendirilmiş menfezli saçaklar bulunmaktadır.

ÇATI KAPLAMA

Çatı kaplaması olarak metal aşıklar üzerine paslanmaz boyalı galvaniz trapez saç uygulanır. isteğe bağlı olarak kendi tesislerimizde üretilen Kiremit Desenli Boyalı Trapez Sac uygulaması yanında shingle uygulamaları da yapılmaktadır. Makas alın bölgesi dış cephe malzemesi ile kaplanmaktadır. PVC esaslı yağmur dereleri ve aksesuarları monte edilmekte olup kardan kaynaklanabilecek kırılmalar garanti dışındadır.

TAVAN KAPLAMALARI

YALITIM

Asma tavan alçıpanı üzerine 80 mm kalınlığında (14kg/m³) knauf tavan yalıtımı serilir.(isteğe bağlı taşyünü). Çok soğuk bölgelerde müşteri isteğine bağlı olarak çift kat uygulanabilir.

KAPLAMA

Özel- ters tavan sistemi ile birlikte alçıpanlar arası file ve alçı sıva uygulanarak estetik görünüm sağlanır.Tavan kaplaması olarak 12,5 mm kalınlığında alçıpan (isteğe bağlı olarak yangına dayanımı yüksek pembe alçıpan) levha kullanırılır. Islak mekanların tavanlarında 12,5 mm kalınlığında yeşil alçıpan levha uygulanır.

KAPILAR

DIŞ KAPI

90x200 cm ölçülerinde çelik kapı olarak imal edilir. Dış kapılarda silindirik özellikli TSE belgeli kilitler kullanılmaktadır.

İÇ KAPILAR

İç kapılar 80x200 ölçülerinde paslanmaz galvaniz sac kasalı, Kirli Beyaz renkte ahşap Amerikan kapı olarak imal edilir. Alüminyum ve PVC kapılar müşteri tercihli uygulamalarımızdır.İç kapılarda gömme özellikli TSE belgeli kilitler kullanılmaktadır. Müşteri isteğine bağlı olarak ahşap kapı kasası uygulamamız bulunmaktadır.

PENCERELER

PENCERE DOĞRAMALARI

160x160,115X100 ,115x160 cm ve vasistaslar 60X40 cm ölçülerinde PVC esaslı malzemeden ve TSE belgeli PVC olup 60 lık seridir. İsteğe bağlı olarak; Alüminyum doğrama veya ahşap dokulu PVC doğrama pencere uygulanabilir. Pencere ve vasistas çevrelerine betopan malzemeden söve monte edilmektedir.

ISICAM

Kullanılan camların tamamı çift cam olup ; 4+12+4 mm ısı camlı ve vasistaslar buzlu cam olarak imal edilir.

Sipariş verilirken kapı ve pencere konumları ve ölçüleri mutlaka projede belirtilmelidir. Alümniyum ve renkli doğramalarda termin süresi uzundur.

MERDİVENLER

Roolform makinelerinde galvaniz sacdan imal edilen özel şekillendirilmiş çelik iskelet kaynaksız vidalı sistemle monte edilmektedir. Basamakları ahşap kaplama yapılmaktadır. Rıhtları açıktır. Metal kısımlar elektrostatik boya ile boyanır. İsteğe bağlı olarak komple ahşap yapılabilir.

KORKULUK

Korkuluk dekoratif ferforjeden imal edilir. İsteğe bağlı olarak;alüminyum korkuluk veya (ahşap merdivenlere ) ahşap korkuluk yapılabilir.

BOYALAR

DIŞ CEPHE BOYASI

Dış metal yüzeyleri çift kat astar, çift kat sentetik yağlı boya ile boyanır. Dış betopan panel yüzeyleri akrilik dış cephe boyası ile boyanır. Dış duvar birleşim detaylarına mastik çekilmektedir.Yapılarımızda TSE belgeli boya ürünleri kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak; Mantolamalı uygulamalarda mineral sıva yapılabilir.

İÇ CEPHE BOYASI

İç betopan panel yüzeyleri ve tavan alçıpan yüzeyleri plastik boya ile boyanır.Yapılarımızda TSE belgeli boya ürünleri kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak;Saten boya, duvar kağıdı yapılabilir.

DİĞER

Makas,aşık,panel karkası vb. profillerimiz kaynaksız teknoloji paslanmaz galvaniz saçtan imal edildiğinden astarsız ve boyanmamıştır.

ELEKTRİK TESİSATI (SIVA ALTI)

TESİSAT

Elektrik tesisatı karkas içerisinden geçirilerek sıva altı döşenir. Tesisattaki tüm malzemeler TSE belgelidir. Sayaç, topraklama çubuğu montajı, aydınlatma armatürleri temini- montajı ve bina dışı bağlantıları müşteri tarafından yapılmaktadır.

SIHHI TESİSAT (SIVA ALTI)

TESİSAT

Sıva altı uygulanmaktadır. Temiz su boruları PPRC ve pis su boruları PVC tipi olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır. Lavabo ve duş vitrifiye ve armatürleri verilmemekte, özel seçilmesi gerektiği için müşteriye bırakılmıştır. Su sayacı ve bina dışı bağlantıları müşteri tarafından yapılmaktadır.

 

 

Görseller