Prefabrik Ev

prefabrik-ev_5.jpg

Eskişehir prefabrik ev imalatı yapan firmamız, kurulum yapılacak alana göre istenilen ölçü ve renk seçenekleri ile tek katlı ya da çift katlı uygulamalar gerçekleştirmektedir. 

 

Eskişehir prefabrik firmaları arasında hızlı ve titiz çalışma şekli ile bir adım önde olan Aktaş Çelik Prefabrik Ev sizlere en kaliteli hizmeti sunmak için titizlikle çalışmaktadır.

 

 

Eskişehir prefabrik ev modelleri ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizlere aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz. 

 

 

Eskişehir Aktaş Çelik Prefabrik Ev İletişim Bilgileri:

Telefon: 0222 237 07 00 

Gsm: 0533 730 56 01

Adres: 75. Yıl Mahallesi Oto Esnaflar Sanayi Sitesi A Blok No:13 / Eskişehir

 

 

 

TEKNİK VERİLER

DEPREM ŞARTLARI

Etkin yer ivmesi katsayısı :Ao=0,40 (1.derece deprem bölgesi)

İKLİM ŞARTLARI

3.İklim bölgesi baz alınarak üretim yapılmaktadır.

KAR YÜKÜ DEĞERİ

75 Kg/m2 (Montaj yerine göre değişmektedir)

RÜZGAR HIZI DEĞERİ

80 km/saat (Yere sabitlenmesi şartı ile)

DIŞ DUVAR ISI YALITIM KATSAYISI

K: 0.45 Kcal/m²hC ( K: 0,53 W/m² K )

İÇ DUVAR ISI YALITIM KATSAYISI

K: 0.44 Kcal/m²hC ( K: 0,51 W/m² K )

HAFİF ÇELİK MALZEME

Erdemir 1311 ,(ST-37 ) Standart DIN EN 10147-00 ,çinko kaplanarak galvanize edilmiş yapı çeliği kullanılmaktadır.

FIBERCEMENT YADA ÇİMENTOLU YONGA LEVHA

Yoğunluk : ~1300 kg/m³ Alev almaz (B1 DIN 4102 Part 1) Isı iletkenlik katsayısı ( λ10˚C kuru)

EPS (Strafor)

TS EN 13163

ŞASE YÜK KAP.

200 kg/m² (iki katlı binalar için) (T.S 498 e göre hesaplanmaktadır)

ÇATI ISI YALITIM KATSAYISI

K: 0.39 Kcal/m²hC ( K: 0,43 W/m² K )

DIŞ VE İÇ PANELLER

Dış ve iç paneller 8X1250X2500 mm ebatlarında çift taraflı Fibercement yada çimentolu yonga levha imal edilir. Isı yalıtımı için paneller arasında 84 mm 12 dansite polistiren sert köpük kullanılır. Dış panel kalınlığı 10 cm, iç panel kalınlığı 6 cm ve panel yüksekliği 250 cm’dir. olu duvar paneli, pencereli duvar paneli, vasistaslı duvar paneli ve kapılı duvar panelinden imal edilen binaların en ağır parçası (1 adet 125x250 cm dış kapılı panel için ) 114 kg'dır.

PANEL BİRLEŞİMLERİ

Birleşim elemanları olan özel U ve H profilleri paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek özel kenet sistemi ile birleştirilir. Kenarlarda radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma olmaz.

TAŞIYICI KONSRÜKSİYONLAR

Çatı makasları, kirişler ve kolonlar özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Bina boyunca her 125 cm de bir adet özel şekillendirilmiş çelik makas konulmakta olup makas üst yüzeyine özel şekillendirilmiş galvaniz sacdan aşıklar monte edilir. Montajda civata ve somun kullanıldığından yapı defalarca sökülüp takılabilir.Kaynaksız ve Cıvata Bağlantılı Sistem ile modern üretim tesislerimizde üretilmektedir.

ARAKAT KONSRÜKSİYONLAR

Ara kat konstrüksiyonu taşıyıcı kafes şeklinde özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Arakat zemini 16 mm fiberciment yada çimento yonga levha ile kaplanır. Alt kat asma tavan alçıpanı üzerine ısı-ses izolasyonu olarak 80 mm (14 kg/m3) kalınlığında cam yünü serilir.Arakat taşıma yükü 200 kg/m² dir.

ÇATI

ÇATI SİSTEMİ

%30 eğimli civatalı, kaynaksız, beşik çatı makas sistemi kullanılmaktadır.

ÇATI KAPLAMA VE YALITIMI

Çatı kaplaması olarak metal aşıklar üzerine paslanmaz boyasız (naturel) galvaniz trapez sac uygulanır. Opsiyonel olarak kendi tesislerimizde üretilen Kiremit Desenli Boyalı Trapez Sac uygulaması yapılmaktadır. Makas alın bölgesi menfezli ve PVC lambri malzeme ile kaplanmaktadır. Bina etrafında 20 cm. genişliğinde paslanmaz galvaniz sacdan şekillendirilmiş menfezli saçaklar bulunmaktadır. Çatıya özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan deprem diyagonelleri konulmaktadır. Konutlarda PVC esaslı kare yağmur dereleri ve aksesuarları monte edilmekte olup şantiye binalarında kullanılmamaktadır. Opsiyonel olarak sac yağmur deresi ve aksesuarları da kullanılmaktadır.

TAVAN KAPLAMALARI

Tavan kaplaması olarak 12 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır. Tavan yalıtımı olarak asma tavan alçıpanı üzerine 80 mm kalınlığında (14 kg/m3) cam yünü serilir. Tavan birleşimi çatı makasları altına kaynatılan paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek ezme yapılır. Sacın kenarlarında radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma oluşmaz. Tavan omegaları estetik görünmesi için PVC kapak konulmaktadır. Alçıpan birleşim elemanları elektrostatik boyalı alüminyum malzemeden imal edilmiştir. Islak mekanların tavanlarına Fibercement yada çimentolu yonga levha uygulanmaktadır.

KAPILAR

DIŞ KAPI

90x200 cm ölçülerinde çelik kapı olarak imal edilir.Dış kapılarda silindirik özellikli TSE belgeli kilitler kullanılmaktadır

İÇ KAPILAR

İç kapılar 80x200 ölçülerinde paslanmaz ahşap kasalı, Kirli Beyaz renkte ahşap Amerikan kapı olarak imal edilir. Alüminyum ve PVC kapılar müşteri tercihli uygulamalarımızdır.İç kapılarda gömme özellikli TSE belgeli kilitler kullanılmaktadır

PENCERELER

PENCERE DOĞRAMALARI

125X125 ,125x170 cm ve vasistaslar 50X50 cm ölçülerinde PVC esaslı malzemeden ve TSE belgeli PVC olup 60 lık seridir. (Opsiyonel olarak pencere ve vasistas çevrelerine betopan malzemeden pervaz monte edilmektedir.

ISICAM

Kullanılan camların tamamı çift cam olup ; 4+16+4 mm ısı camlı ve vasistaslar buzlu cam olarak imal edilir

Sipariş verilirken kapı ve pencere konumları ve ölçüleri mutlaka bildirilmelidir.

MERDİVENLER

Roolform makinelerinde galvaniz sacdan imal edilen özel şekillendirilmiş çelik iskelet kaynaksız vidalı sistemle monte edilmektedir. Basamaklar ahşap kaplama ve rıhtları açıktır.Korkuluk dekoratif ferforjeden imal edilir. Metal kısımlar elektrostatik boya ile boyanır. Opsiyonel olarak komple ahşap yapılabilir.

BOYALAR

DIŞ CEPHE BOYASI

Dış metal yüzeyleri çift kat astar, çift kat sentetik yağlı boya ile boyanır. Dış panel yüzeyleri akrilik dış cephe boyası ile boyanır. Dış duvar birleşim detaylarına mastik çekilmektedir.Yapılarımızda TSE belgeli boya ürünleri kullanılmaktadır.

İÇ CEPHE BOYASI

İç panel yüzeyleri ve tavan alçıpan yüzeyleri plastik boya ile boyanır.Yapılarımızda TSE belgeli boya ürünleri kullanılmaktadır

DİĞER

Galvaniz cold form makas,aşık,panel karkası kaynaksız teknoloji kullanıldığından astarsızdır.

ELEKTRİK TESİSATI

TESİSAT

Elektrik tesisatı TSE belgeli kablo kullanılarak panel üzerinden döşenir.

KABLOLAR

Tesisat Sıva üstü olup isteğe göre sıvaaltı da yapılabilmektedir.

SİGORTALAR

TSE belgeli otomatik sigorta kullanılmaktadır.

AYD. ARMATÜR

Aydınlatma için TSE belgeli simit armatür kullanılmaktadır.

PRİZ-ANAHTAR

Anahtarlar ve prizler için TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.

DIŞ BAĞLANTILAR

Sayaç, topraklama çubuğu ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.

SIHHI TESİSAT

TESİSAT

Sıva Altı

VİTRİFİYE

TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.

LAVABO VE DUŞ ARMATÜRLERİ

TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.

BORU

Temiz su boruları PPRC ve pis su boruları PVC tipi olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.

DIŞ BAĞLANTILAR

Su sayacı ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.

 

Görseller